You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Uygulamalarımız

Asma Tavan Sistemleri

Alçıpan Asma Tavan,Taşyünü Asma Tavan,Metal Asma Tavan vb. modelde hizmet verilmektedir.

Asma tavan, mevcut betonarme, çelik konstrüksiyon veya ahşap tavan iskeleti altında mekanik ve elektrik imalatlara montaj boşluğu sağlayan sisteme verilen ortak isim. Mevcut tavandan sarkıtılan metal çubuklara yatay profiller asılarak oluşturulan bu sistem alçıpan ya da dekoratif paneller ile sonlandırılır.

Bölme Duvar Sistemleri

Alçıpan Bölme Duvar,Demontable Bölme Duvar,Alçıpan Duvar Giydirme

Birbirinden ayrı bağımsız odalar oluşturmanızı sağlayan alüminyum yada demir kullanılarak yapılan katı bir maddedir. Bölme duvar odalar,hastaneler,dershaneler gibi alanların birbirinden bağımsız bir hale getirmek için kullanılır. Bölme duvar geniş alanları daraltmak mevcut alanı küçülterek farklı odalar oluşturmanıza olanak sağlayan sistemdir.

Dekorasyon Uygulamaları

Alçı,Sıva,Kartonpiye, Montalama

Konut,işyeri,otel,hastane,okul,fabrika binaları,depo yapıları, kültür merkezleri ve spor kompleksleri vb. yapıların projeleri doğrultusunda bütün ince iş kalemlerinin inşaat tekniklerine ve yönetmeliklere uygun olarak yapılması.Yukarıda bahsi geçen yapı türlerinden mevcut olan eski yapılarda her türlü dekorasyon,renovasyon,tadilat,tamirat vs işlerinin inşaat tekniklerine ve usulüne uygun olarak yapılması.

Akustik ve İzolasyon

Akustik Ses Yalıtım Uygulamaları için gerekli olan aşamalarında ilk etapta keşif yapılması gerekmektedir.Yapılan keşifler doğrultusunda ses problemlerinin bulunduğu alanda gürültü problemini yok etmek amacıyla gerekli malzemeler ile ölçüm yapılmalıdır.Ses Yalıtım uygulamasının yapılacağı alanın temiz olmasına öncelikle dikkat edilmelidir. Tüm malzemeler hazırlanıp ses seviyesinin ölçümünden sonra gerekli ses yalıtım uygulamasına başlanılabilir.Duvara,tavana uygulanması gereken sünger veya kumaş kaplı panelleri özel solid sünger yapıştırıcı ile duvara ya da süngere sürdükten sonra hemen yapıştırılır.

Zemin Kaplamaları

Zemin kaplamaları,ince inşaat kalemleri arasında dekorasyonu tamamlaması ve mekanın tüm yükünü üzerinde toplaması sebebi ile özellikle özen gösterilmesi gereken uygulamalardır.Doğru malzeme seçilmeli doğru ustalık ve teknik bilgi ile uygulanmalıdır.Kullanım amacına göre seramik,parke,halı,epoksi,pvc kaplama türlerinden herhangi birinin doğru olarak tespit edilmesi önemlidir.

Müdahale Kapakları ve Askı Sistemleri

Asma tavanlarda tavan içinde kalan tesisat,elektrik gibi altyapı sistemlerine ulaşılabilmesi için müdahale kapakları büyük bir gerekliliktir.Ayrıca firmamız üretimi olan çeşitli askı aparatları ile alçıpan veya karolaj tavanlarınıza yük bindirmeden ağır materyalleri tv,avize,spor aletleri vb güvenle asabilirsiniz. Bu askı aparatları alçıpan tavan dışında dekoratif özellik katılarak çıplak betonarme tavanlar içinde özel üretilebilmektedir.