Zemin Kaplamaları

Epoksi Zemin

Epoksi yüksek yapıştırma özelliği olan kimyasal bir reçinedir. Aside, alkaliye ve suya direnci iyi olup mekanik dayanımları çok iyidir. Bu ve benzeri özelliklerinden dolayi uzay ve havacılık sektörü gibi birçok sektörde kullanılmaktadır. İnşaat sektöründe ise Epoksiler farklı amaçlarla kullanılabilmektedir. Bunlardan bazıları; Bina güçlendirme ve onarımında, Beton içine sonradan eklenecek çelik donatıların sabitlenmesinde, Boya ve antikorozyon sistemlerinde, Zemin Kaplaması ve su yalıtım sistemlerinde. Epoksi Zemin Kaplama Avantajları; – Epoksi esaslı kaplamalar zeminde film tabakasi oluşturarak zeminin tozumasına engel olur. – Epoksi esaslı kaplamalar betona göre daha elastik oldugu için üzerine binen yükü daha geniş bir alana dağıtır. – Epoksi esaslı kaplamalar geçirimsiz oldugu için su, yag vb. akışkanların betona geçmesini engelleyerek zarar görmesini önler. – Pürüzsüz yüzeyi sayesinde temizliği çok kolaydır. – Antibakteriyel olup, steril koşullara uygundur. – Çimento esasli yüzeylere mükemmel tutunur. – Beton yüzeyin kapiler bosluklarina nüfuz eder. – Kimyasallara karsi dayaniklidir. – Mekanik dayanimi ve asinma direnci yüksektir. – Genis renk seçenegi vardir. – Sürtünmeye ve aşınmaya karşı dayanıklıdır. – Hijyeniktir ve temizliği çok kolaydır. – Yekpare görünüm elde edilir. – Zeminde dekoratif görünüm sağlar. – Eski yüzeye iyi bir tutunma sağlar. – Uzun ömürlüdür. – Yaya ve araç trafiğine uygundur

Karo Halı

Standart ebatları 50x50 Ebatlarındadır. Kolay sökülüp takılabilir. Akustik özelliği vardır. Kolay temizlenebilir. Tamiri ve onarımı kolaydır. Ekonomiktir.Çok az fire verilir.Karo halı döşenecek mekanın zemin ile halı miktarı neredeyse aynı boyuttadır. Dayanıklı ve uzun ömürlüdür.

Parke

Evinizin dekorasyonun gösteren parke çeşitlerini seçerken, renk ve kalite unsurları önem taşır. Beyaz parkeler evinizi aydınlık gösterirken, koyu renkler evinizin daha karanlık görünmesini sağlar, Koyu renk parkeleri aydınlık verecek eşyalar ile kombinleyebilirsiniz. Gri renkte parkeler ev ve iş yerlerinde modern bir hava vermektedir. Naturel tonlarda parkeler ise , ahşap renkler olduğundan evinizde daha doğal ve sıcak bir hava katar. Yer döşemeleri seçerken kalitesi, suya dayanıklılığı, garanti kapsamları da önemlidir. Ustalığın önemli olduğu parke işinde tecrübeli ustalarımız en kaliteli döşeme uygulamasını yapacaklardır. Parke imalatında kötü işçiliklerde açılma veya kabarma olabilir. Ayrıca kayıklanma dediğimiz olay da bir işçilik hatasından kaynaklanır. Sorunsuz iş teslimi en önemli hedefimizdir.

PVC Zemin Kaplama

Pvc zemin kaplama, hammadesi pvc esaslı olan zemin kaplama ürünüdür. Zengin renk ve desen seçenekleri bulunan pvc yer döşemeleri kolay uygulanabilirliği,leke tutmaması ve temizliği zahmet gerektirmeyen yer döşeme ürünü olduğu için tercih edilmektedir.Hijyen açısından en temiz olması gereken hastanelerin pvc zemin döşemelerini tercih etmesinden bunu anlayabilirsiniz. Pvc zemin kaplamalar düz ve pürüzsüz zemin özelliği taşıyan modelleri ile spor salonların ve okullarda tercih edilme sebeplerindendir.Farklı modelleri ile engellilerin iç mekanlardaki yürüyüş yollarının daha belirgin hale gelmesi için de kullanılmaktadır. Kolay uygulanabilir olması ve uzun ömürlülüğü nedeniyle genellik ile trafiğin yoğun olduğu mekanların yer döşemelerinde tercih edilmektedir.Örnekte verdiğimiz gibi hastane ve okul gibi zeminlerin trafiği son derece yoğundur. Laminat parke ve lamine parke gibi ahşap yer döşemeleri bu trafikte oldukça yoğun bir şekilde çalışır.Buda zeminin yıpranmasına ve ömrünün kısalmasına neden olur.Bakımının ve temizliğinin yapılmasıda zorluk çıkartacağı için daha pratik bir malzeme olan pvc yer döşemeleri tercih edilmektedir. Teknolojinin de ilerlemesiyle ahşap,karo halı görünümüne sahip pvc zemin kaplama modelleri mevcuttur. Pvc zemin kaplama çeşitleri Homejen pvc zemin kaplama Heterojen zemin kaplama ,Linoleum pvc zemin kaplama Mineflo Pvc zemin kaplama avantajları Kolay uygulanabilir olması Temizlenmesinin ve bakım işlemlerinin kolay olması Aşınma yüzeylerinde dayanıklılık Yoğun trafik olan yerlerde kullanımın uygun olması Köpük taban ile ses izolasyonu, ayak rahatlığı ve çukurlaşma dayanımı. Düz ve pürüzsüz bir yüzey sağlayabilme özelliğinin olması. Pvc zemin kaplama nerelere uygulanır ? Pvc yer döşemeleri hiyjenik ve uzun ömürlü olması ayrıca yoğun trafiğe dayanabilmesi ile kitlelerin olduğu yerlerde daha fazla tercih edilmektedir. Sağlık kurumları,hastaneler,sağlık ocakları,labaratuarlar,eczaneler Eğitim kurumları,okullar,yatak haneler,yurtlar,kantinler,kreşler Hükümet binaları,ofisler Mağazalar ve süpermarkelet Oteller Kapalı spor salonları


Seramik Kaplama

Islak hacimlerin ve dış mekanların vazgeçilmezi olan karo seramikler ve duvar kaplama malzemeleri düzgün bir işçilikle uygulanmadıkça istenilen sonuçlar elde edilememektedir. Doğru malzeme ve teknolojik aletlerin kullanımı iyi ustalıklar ile birleştirildiğinde alınan sonuçlar mekan kullanıcıları için oldukça tatmin edici olmaktadır. Ustalarımız ve teknik personelimiz bu konuda sizin gereken hizmeti almanızı sağlayacak kalite ve yeterliliktedir.

İletişim

  • Adres: Kocasinan Merkez Mah. Üçevler Cad. No:8

  • Telefon 1: 0(212) 863 27 99

  • E-Posta: imyapi@imyapi.com.tr

Bizi Takip Edin