Bölme Duvar Sistemleri

Alçıpan Bölme Duvar

Galvaniz duvar profilleri ile tüm sistem teraziye alınarak oluşturulan konstrüksiyona alçıpan plakalar iki taraflı olarak vidalanır. Montajı oldukça kolay olan diğer duvar sistemlerine göre daha hafif hızlı ve temiz bir sistemdir. Arasındaki boşluktan tesisat elemanları geçirilebildiği gibi camyünü veya styropor yalıtım malzemeleri de yerleştirilebilir. Mevcut duvarların önüne tek yüzlü alçıpan duvar şeklinde kaplama olarak yapılarak sıva yerine de geçebilir. Ayrıca dış cephe duvarlarının iç kısmında duvar önüne araya yalıtım malzemeleri konularak izolasyonlu bir kaplama olarak da uygulanabilir. Isı ve ses yalıtımı yanında yangına karşıda dayanıklıdır. Duvar sağlamlığını arttırmak için üst üste iki alçıpan vidalanabilir.

Demontable Bölme Duvar

Demontable Duvar Sistemi’nin tüm konstrüksiyonu ve panelleri ön üretimli olup, kısa sürede ve en temiz biçimde monte ediliyor. İster dolu, ister camlı modüllerle olsun, mekanı ihtiyaca en uygun şekilde düzenliyor. Sistem içine yerleştirilebilen jaluziler, özel çalışma hacimleri yaratırken, aynı zamanda mekanlar arası görsel iletişimin devamlılığını da sağlıyor. Bu sistemin en önemli özelliği cam ünitelerinin uygulama yerinde değil, monoblok olarak fabrikada hazırlanıyor olması. Milimetrik düzgünlükte, temiz ve montaja hazır olan monoblok cam üniteleri, uygulama yerinde alüminyum ve cam kesme, temizleme gibi işlemlere gerek bırakmıyor. Tamamı alüminyum olan gövde profilleri esneme ve deformasyon gibi sorunlar yaratmadan düzgün ve net bir görünüm sağlıyor. Dolu modül panelleri olarak, değişik renk ve dokularda vinil kaplı alçıpan, melamin veya laminat kaplı yonga levha kullanılabilirken, alüminyum profillerde elektrostatik toz boya yöntemi ile tüm RAL renkleri uygulanabiliyor. Kapı modüllerinde kullanılan kanatları laminat yüzeyli olarak üretiliyor, istendiğinde doğal ahşap kaplama seçenekleri de sunulabiliyor.

Tekyüzlü Duvar Kaplama

Mevcut duvarların önüne kurulacak uygun galvaniz veya kutu profil konstrüksiyona, iç cephede normal veya neme dayanıklı alçı plakalar dış cephede betopan veya Boardex, Guardex gibi dış cephe kaplama plakaları ile tek yüzlü duvar şeklinde kaplama olarak yapılarak sıva yerine de geçebilir. Ayrıca araya yalıtım malzemeleri konularak izolasyonlu bir kaplama olarak da uygulanabilir. Isı ve ses yalıtımı yanında yangına karşıda dayanıklıdır. Duvar sağlamlığını arttırmak için üst üste iki alçıpan vidalanabilir.

İletişim

  • Adres: Kocasinan Merkez Mah. Üçevler Cad. No:8

  • Telefon 1: 0(212) 863 27 99

  • E-Posta: imyapi@imyapi.com.tr

Bizi Takip Edin