Akustik İzolasyon

Akustik Ortam Yalıtımı

Akustik ses yalıtım malzemeleri rahatsız edici ses olan ortamlarda sesin emilimi, yok edilmesi amacıyla kullanılan malzemelerdir. Bu malzemeler ses yalıtım süngerleri ve malzemeleri olarak ikiye ayrılır. Ses yalıtım malzemeleri zemin yani parke, şap altı ses yalıtımı, duvar ses yalıtımı ve tavan ses yalıtımda kullanılmaktadır. Genelde duvarlarda kullanılan ses yalıtım malzemeleri akustik süngerler ve kumaş panellerdir, zeminde kullanılan ses yalıtım malzemeleri ise mantar şilte, kauçuk levha, mantarlı kauçuk levha, tavanda ise baffle, kumaş paneller, difüzör, kanopi ve akustik süngerler daha çok tercih edilmektedir. 

Duvar İzolasyonu

Duvar ses izolasyon yalıtım çözümlerimiz : Duvar ses yalıtımı çözümlerinin en çok ihtiyaç duyulan alanları, binalarda ortak kullanılan duvarlar olup buralar için ses yalıtım süngerleri ve kauçuk epdm ağır ses bariyerleri çözümlerimiz vardır. Duvarlarda kullanılan tuğla, ytong, briket gibi betonsu malzemeler ses yalıtımı açısından sonderece zayıf inşaat metaryalleridir. Binaların proje aşamasından inşaat aşamasına kadar olan süreçte yalıtım ve izolasyonun uygulanması basit ve ekonomik olduğu için sonradan ses yalıtımı yapmak hem maddi olarak külfetli hemde etki açısından yeterli olmayacaktır. Duvarlanırınızı istenmeyen gürültülere karşı kesin etkili olan ses yalıtım malzemelerini teknik personelimizle iletişim kurarak doğru ürün seçimi yapmalısınız, ses yalıtım bir sistemdir ve birçok üründen oluşmaktadır. Duvarın İç Kısmına Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır? Duvarların iç kısmına ses yalıtımı yaparken bondex isimli sünger çeşidi kullanılmaktadır. Bu sünger ses yalıtımı yaptığı gibi kısmi olarak ısı yalıtımı da yapmaktadır. Genelde bina yapılırken döşenir fakat bitmiş veya eski binalarda da uygulama yapılabilmektedir. Bondex süngerler yalıtım süngerlerin parçalarından bir araya getirilerek yapılan sünger çeşididir. 

Tavan İzolasyonu

Tavan Ses Yalıtımı İzolasyon Çözümlerimiz : Akustik süngerler ile ortamın çınlamasını ve akustiğinin yanı sıra ses yalıtım süngerleri ile izolasyonun etkili olarak yapılabilmesi mükemmel ses geçiş kaybı sağlayan yalıtım ürünleri ile olabilmektedir. Gerek amatör gerekse profesyonel ses yalıtım uygulamalarınıza özel akustik süngerleri bulabileceğiniz tek adres Aksa Akustik sünger sanayidir.Firmamız arz talep persfektifiyle üretim sistemini geliştiren sürekli farklı çözümler üretmeyi kendine hedef belirlemiş çözüm odaklı memnuniyet üreten bir firmadır. Tavan akustik malzemeleri, kamu teknik şartnamelerine uygun ve TSE belgelerine sahip lisanslı ürünlerdir.Akustik ahşap panel, kumaş kaplı karı pano ve diğer akustik ses yalıtım izolasyon süngerleri yanmazlık sertfikalarına sahip ithal menşei ürünlerdir.Tüm üretimini ve ithalatını yaptığımız ürünler lisanslı ve sertifikalı olup akustik değerleri garantili ürünlerdir. Komşu duvarlarından gelen ses problemleri yüzünden bir çok aile komşusuyla sıkıntı yaşamaktadır. Huzursuz edici duvardan ve tavandan gelen ayak sesleri, titreşimler dayanılmaz bir noktaya gelebilmektedir. Yan daire arasında yalıtım dahil, yukarıda ve aşağıda binanın diğer tarafa ses geçişini engellemek için ses izolasyonu yapılmaktadır. Ses Yalıtımı ile ilgili çalışmalar ve gürültü denetimi, sağlıklı ve huzurlu bireyler için önemlidir.

Zemin İzolasyonu

Zemin Darbe Titreşim Yalıtımı Çözümlerimiz : Kauçuk mantar rulo vibrasyon şilteleri, zemin darbe titreşimi konusunda son derece etkili olan bu ses yalıtım izolasyon şilteleri ev iş yeri fabrika gibi yüksek derece darbe yalıtımına ihtiyaç duyulan mekanlarda şap altı ve parke altına, makina ayaklarına uygulanan zemin ses yalıtım malzemeleridir. Şap altı darbe sönümleyiciler, teknocork zemin izolasyon mantar şilteleri gibi ürünleri almanyadan ve belçikadan ithal eden firmamız sertifikalı ürünleri recticel lisansı ile satışa sunmaktadır. Kamu binaları , okullar, hastanelerde , otellerde proje bazlı fiyat çalışması yürüten firmamız sektörde en yüksek iskontolara sahip ürün tedariği hizmeti vermektedir.Daha detaylı bilgi için uzman ekiplerimizle iletişim kurarak ürünler hakkında teknik bilgi ve dökümanlar alabilirsiniz, dilerseniz randevu alarak sizi şantiyanizde ziyaret edebilirler. Zeminde oluşan darbe sesinin bir diğer tipi de “topuk sesi” diye adlandırılan ve sert döşeme üzerinde yürünmesi ile oluşup ortam sesi olarak aynı mekanda yayılan seslerdir.  Bir zemin kaplaması ne kadar sertse yarattığı gürültü de o denli büyük olacaktır. Laminat, lamine, ahşap, seramik gibi çağdaş yer döşemelerinin tamamı günlük olağan kullanımda bile yüksek düzeyde gürültüye yol açarlar.Yapılardaki gürültüyü önlemek için ses yutucular, ses bariyerleri, sönümleyiciler ve titreşim önleyiciler kullanılır.

İletişim

  • Adres: Kocasinan Merkez Mah. Üçevler Cad. No:8

  • Telefon 1: 0(212) 863 27 99

  • E-Posta: imyapi@imyapi.com.tr

Bizi Takip Edin