Boya İşleri

Bir dekorasyon uygulamasında kural, şantiyeden en son boyacının çıkmasıdır. Genelde işin başından itibaren şantiyede bulunan boya ekibi bu sebep ile şantiyede en çok zaman geçiren ekiptir.

Boya işi iki aşamada değerlendirilmelidir. Boya macun altyapısının hazırlanması ve boya yapılması. Altyapı boyanın en önemli kısmıdır. Duvar ve tavan mevcut yüzeylerdeki tüm prizlerin boya altına uygulanacak su bazlı veya akrilik bir macun ile kapatılması gerekir. Günümüzde bu işlem için genellikle alçı kullanılmaktadır. Alçı olarak da sıva ve saten alçıları kullanılır. Sıva alçısı daha kaba bir alçı olup, alçı sıva uygulaması ile 3 cm ye kadar bozukluk ve eğriliklerin giderilmesinde kullanılırken, saten alçı milimetrik düzeltmeler için ince bir veya iki kat olarak uygulanır, ve ipeksi bir yüzey görünümü elde edilmesini sağlar. Alçı nefes alabilen tamamen doğal ve sağlıklı bir malzemedir. Macun üzerine yapılacak boya ise günümüzde çoğunlukla silikon esaslı ve su bazlı olarak kullanılmaktadır. Silinebilir olan bu boyalar uzun ömürlü olmaları ile beraber sağlıklı bir ortam yaratmaları ile de yapılacak dekorasyon uygulamasına değer katar.

İM YAPI olarak Silivri, Beylikdüzü, Avcılar, Mimaroba, Büyükçekmece, Sinanoba, Çatalca, Hadımköy başta olmak üzere tüm İstanbul'daki profesyonel usta kadromuzla boya işlerinizde de hizmetinizde olduğumuzu bilgilerinize sunarız.

İletişim

  • Adres: Kocasinan Merkez Mah. Üçevler Cad. No:8

  • Telefon 1: 0(212) 863 27 99

  • E-Posta: imyapi@imyapi.com.tr

Bizi Takip Edin