Asma Tavan

Asma tavan, mevcut betonarme ve çelik tavanlarda alçıpan, perforeli metal plaka, hücresel plaka, akustik karolaj plakalar, ahşap vb yardımı ile oluşturulan  dekorasyon amaçlı uygulamalardır.  Asma tavanlar ev tadilatı, ofis tadilatı, büyük hacimli hastane, avm, okul binalarında rahatlıkla uygulanabilir.

Asma tavanlar dekorasyonu güçlü yapılardır. Genellikle büyük evlerde veya büyük salonlarda tercih edilirler. Spot ışıklı modelleri ile günümüzde en çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Bununla birlikte asma tavanlar gergi tavanlar, metal, taşyünü, akustik, ahşap tavanlar ile birlikte harika atmosfer yaratıcı özelliklere sahip olabilirler. Asma tavanları doğru şekilde kullanmak ve tasarımını mekanın genel dekorasyon aklına uydurmak kullanıcının bu tavan çeşidini seçmeden önce bilmesi gereken özellikler arasında yer almaktadır. Ayrıca asma tavan fiyatları seçilecek malzeme ve tavan tipine göre farklılık göstermektedir. 

Asma tavan her ustanın yapabileceği çalışmalar arasında yer almaz. Hem dekorasyon aklı hem de uygulama pratiği gerektirir. Bu nedenle işi iyi bilen profesyonel çalışan bir ekip ile evinize asma tavan çalışmaları yapabilmelisiniz. 

Elektrik ve tesisat borularının kapatılmasında asma tavanlar başarılıdırlar. Alçıpan yardımı ile boruların kapanmasının ardından tavanların güzel durmasında asma tavanların görevi büyüktür.

Isı yalıtımı söz konusu olduğunda yine asma tavanlar görev alırlar. Özellikle eviniz yeterince ısınmıyorsa tavanlarda ısı kaybınız olabilir. Burada alçıpan yardımı ile oluşturulan asma tavanlar evinizin sıcaklığını arttıracaktır.

Dekorasyon amaçlı ışıklandırmalar da asma tavanların tercih sebepleri arasında yer almaktadır. Spot ışıklar, led ışıklar evdeki eşyaları daha yaratıcı biçimde aydınlatabildiği için ev sahipleri ve iç mimar tarafından tercih edilir olmaktadırlar.

Mimaroba, Sinanoba, Büyükçekmece, Çatalca, Silivri, Beylikdüzü, Esenyurt bölgelerinde ve tüm İstanbul için bizi arayıp bu konuda destek alabilirsiniz. Alçıpan Asma Tavan


İletişim

  • Adres: Kocasinan Merkez Mah. Üçevler Cad. No:8

  • Telefon 1: 0(212) 863 27 99

  • E-Posta: imyapi@imyapi.com.tr

Bizi Takip Edin